कांग्रेस प्रदेश नं २ को नयाँ नेतृत्वका लागि आज मतदान हुँदै, कुन पदमा को उम्मेदवार ? (नाम सहित)

  • प्रकाशित मिति : २०७८ पुष ७, बुधबार
  • chhanbin.com

नेपाली कांग्रेस प्रदेश नं २ को नयाँ नेतृत्वका लागि आज मतदान हुँदैछ। प्रदेश २ को नयाँ नेतृत्वका लागि संस्थापन पक्ष र संस्थापन इतर पक्ष प्यानलसहित चुनावी प्रतिस्पर्धामा उत्रिएका छन्। सहमतिमा नेतृत्वको टुङ्गो लगाउने प्रयास असफल भएपछि छुट्टाछुट्टै प्यानल बनाइ उम्मेदवार चुनावी मैदानमा उत्रिएका हुन्।

आज दिउँसो १ बजेदेखि ५ बजे सम्म मतदानको लागि तालिका निर्वाचन समितिले निर्धारण गरेको निर्वाचन अधिकृत प्रल्हाद गौतमले जानकारी दिए। निर्वाचनमा विभिन्न ७२ वटा पदको लागि १ सय ८० जनाले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन्।

उम्मेदवारहरुको नामावली
प्रदेश सभापति पदको लागि

१. कृष्ण प्रसाद यादव

२. राम सरोज यादव प्रदेश

उपसभापति पद (२ जना) को लागि

१. विरेन्द्र प्रसाद सिंह

२. चन्द्र शेखर कुमार यादव

३. रामाधार प्रासद यादव

४. धनलाल ठोकर

५. बिनोद कुमार खनाल

प्रदेश महामन्त्री पद (२ जना) को लागि

१. बिनोद चौधरी

२. बृहस्पति कृष्ण श्रेष्ठ

३. हरेश प्रसाद महतो

४. उपेन्द्र कुमार यादव

५. नरेश कुमार यादव

प्रदेश सह-महामन्त्री पुरुष पद (२ जना) को लागि

१. जय नारायण प्रसाद यादव

२. बिनोद कुमार यादव

३. प्रशुराम चौधरी

४. अरविन्द आमात्य

५. राम नारायण महासेठ

६. नारायण चौधरी

७. निरु पोखरेल

८. बिन्दु कुमारी यादव

प्रदेश सह-महामन्त्री पद (१ जना) महिलातर्फ

१. भिमा देवी शर्मा

२. रीता यादव

३. रेखा देवी महरान

प्रदेश सदस्य खुल्ला पद (१४ जना) को लागि

१. बिनय कुमार साह

२. जीवनाथ चौधरी

३. समिर कुमार पोखेल

४. राम नगीना प्रसाद साहु

५. प्रकास मैनाली

६. नवल किशोर साह

७. जगदीश साह

८. उतिम प्रसाद मण्डल

९. प्रेम चन्द्र झा

१०. बासु लाल महतो

११. देव नारायण महतो

१२. विवेक जैसवाल

१३. प्रेम शंकर सिंह

१४. राजेश गिरी (राजु)

१५. सुर्य बहादुर थापा

१६. लक्ष्मण प्रसाद ठाकुर

१७. राज कुमार सिंह

१८. अमरेन्द्र सिंह

१९. राम लला चौधरी

२०. शिव नारायण यादव

२१. गोखुल सिंह कुशवाहा

२२. भोगेन्द्र मिश्र

२३. मो. अख्तर अलि

२४. प्रभात कुमार ललन

२५. हरि नारायण साह तेली

२६. सुरेश प्रसाद यादव

२७. सुेरश ठाकुर हजाम

२८. प्रभात राय भट्ट

२९. नरेन्द्र यादव

३०. राकेश रोशन

३१. मनु अधिकारी

३२. विनोद कुमार यादव

३३. राम चन्द्र यादव

३४. सुरेन्द्र कुमार नौपाने

३५. राम बाबु साह

३६. केशव प्रसाद पोख्रेल

३७. सुरेश लाल कर्ण

३८. नुरुल नेसा

३९. रचना श्रेष्ठ माथेमा

४०. प्रेमा कुमारी झा

४१. रंजु कुमारी देवी झा

४२. हरिन्द्र प्रसाद यादव

४३. मृत्युन्जय कुमार श्रवास्तव

४४. नन्द कुमार साह

४५. राम चन्द्र मण्डल

४६. गणेश पौडेल

४७. नेपाल कार्की

४८. राज किशोर यादव

४९. लक्ष्मी नारायण यादव

प्रदेश सदस्य खुल्ला महिला पद ७ (जना) को लागि

१. चन्डीका ढुंगाना

२. मन्जु देवी गोइत

३. विष्णु माया शर्मा

४. नेजमा खातुन

५. माहामाया देवी

६. शिव कुमारी साह

७. बिन्दा कार्की

८. पिंकी सिंह

९. रेखा कुमारी यादव

१०. रंजु कुमारी देवी झा

११. रचना श्रेष्ठ माथेमा

१२. नरुन रेजा

१३. प्रेमा कुमारी झा

प्रदेश सदस्य खुल्ला जिल्ला पद (८ जना) को लागि

१. राम भरोष प्रसाद यादव

२. नितेन्द्र प्रसाद साह

३. राकेश कुमार यादव

४. योगेन्द्र प्रसाद कुशवाहा

५. उपेन्द्र प्रसाद जयसवाल

६. आशाराम चौधरी

७. संजय कुमार चर्तुवेदी

८. अरुण कुमार साह

९. पाण्डव कुमार मण्डल

१०. सुर्य नारायण राय

११. धर्मलाल राय

१२. रामकृष्ण मण्डल

१३.प्रदिप कुमार यादव

१४.राम दयाल यादव

१५.सुनिल ठाकुर

प्रदेश सदस्य खुल्ला प्रत्येक जिल्ला पद (८ जना) को लागि महिला

१. सिता कुमारी मैनाली

२. विमला देवी साह

३. रेखा यादव

४. शिला देवी मण्डल

५. पदमा कुमारी अधिकारी कोइराला

६. निर्मला देवी

७. अंजु झा

८. उषा देवकोटा

९. भावना ढुंगेल घिमिरे

१०. जशोधा कुमारी

११. जिवछी कुमारी देवी

प्रदेश सदस्य खस आर्य (१ जना) जना

१. निरमुनी मैनाली

२. प्रमेश पोखरेल

३. उमेश कुमार बस्नेत

४. गुरु प्रसाद गौतम

प्रदेश सदस्य आदिवासी जनजाती (१ जना) पुरुष

१. विरेन्द्रकुमार सिंह

२. कृष्णकुमार लामा

३. बालेश्वर मण्डल

प्रदेश सदस्य आदिवासि जनजाति (१ जना) महिला

१. रत्ना लामा

२. मनमाया तामांग

प्रदेश सदस्य मधेशी खुल्ला पद (७ जना) को लागि

१. सुर्वण महतो

२. जगत नारायण प्रसाद यादव

३. शितल प्रसाद मण्डल

४. बैद्यनाथ प्रसाद गुप्ता

५. महेश प्रसाद सिंह दनुवार

६. राज कुमार महतो

७. संजय कुमार चौरसिया

८. गुदर यादव

९. राज हंस साह

१०. सरोज कुमार यादव

११. अच्छेलाल यादव

१२. शिव कुमार सर्राफ

१३. रामाकान्त प्रसाद चौरसिया

१४. लोकनारायण यादव

१५. भुवनेश्वर प्रसाद यादव

१६. विनोद कुमार साह

प्रदेश सदस्य मधेशी पद (६ जना) महिलाको लागि

१. बबिता कुमारी साह

२. विनिता तिवारी

३. लक्ष्मी कुमारी महतो

४. सीताकुमारी पासवान

५. ममता महतो

६. नितु यादव

७. राजश्री यादव

८. पार्वती देवी माझी

९. मालती देवी चौधरी

१०. अर्चना चौधरी

११. अनिता देवी श्रीवास्तव

१२. निलम कर्ण

प्रदेश सदस्य दलित पद खुल्ला (३ जना) को लागि

१. कमल परियार

२. भुवनेश्वर साफी

३. मदन बहादुर विक

५. राम हृदय मण्डल खत्बे

६. रविलाल पासवान

७. बुनेल राम

८. रुप नारायण साफि

९. बलराम खंग खत्बे

१०.उमेश पासवान

प्रदेश सदस्य दलित महिला पद (२ जना) को लागि

१. प्रमिला देवी दास

२. पवनी देवी खंग

३. प्रमिला कुमारी सदा

४. विन्दा कुमारी पासवान

५. संजु देवी दास तत्मा

प्रदेश सदस्य खुल्ला थारु (१ जना)को लागि

१. रित नारायण चौधरी

२. उदय नारायण चौधरी

प्रदेश सदस्य थारु (१ जना) महिलातर्फ

१. रामप्यारी चौधरी

२. शान्ति कुमारी सिंह

प्रदेश सदस्य मुस्लिम खुल्ला पद (२ जना) का लागि

१. म.ताज अली अन्सारी

२. शेख अमिरुल अन्सारी

३. शेष हारुन रसीद

४. मो.अतिउर रहमान

५. मो.अम्बर दर्जी

६. मजुरुल हक मियाँ

प्रदेश सदस्य मुस्लिम (१ जना) महिलातर्फ

१. शैरुन निशा कैइन

२. राजदा खातुन

३. सकिना खातुन

प्रदेश सदस्य अल्पसंख्यक अपांग पद (१ जना) को लागि

१. राम प्रसाद पजियार

२. उदय शंकर राउत

३. जय प्रकाश ठाकुर

४. नितेश कुमार गुप्ता